Părtășia bisericii

Are beneficii unice, dăruite bisericii într-un mod tainic

Botez noutestamental

'Căci prin credinţa din inimă se capătă neprihănirea şi prin mărturisirea cu gura se ajunge la mântuire'
(Romani 9:10)

Cuvântul lui Dumnezeu

‘Omul nu va trăi numai cu pâine, ci cu orice cuvânt care iese din gura lui Dumnezeu.’”
(Luca 4:4)

Copacul recunoștinței

Pacea lui Hristos, la care aţi fost chemaţi ca să alcătuiţi un singur trup,
să stăpânească în inimile voastre şi fiţi recunoscători.(Coloseni 3: 15)

Vă spunem un călduros bun venit!

Pe site-ul bisericii lui Isus Hristos „Vestea Bună” din Bucureşti

Vă suntem alături și prin intermediul serviciilor divine redate în flux live, împreună cu alte informaţii utile ce vizează biserica noastră. De asemenea, oferim și servicii de consiliere creştină, alături de suportul social necesar. Vă aşteptăm să participaţi alături de noi la părtăşia spirituală a bisericii „Vestea Bună”: duminica dimineaţa de la 10.00 la 12.30 sau duminică seara de la 18.00 la 20.00.

Chemarea lui David (1 Samuel 16)

Resursă adăugată de , în data de 9 mai, 2020.

Câteva rânduri de reflecție asupra perioadei din viața lui David descrisă în 1 Samuel 16. Atunci când suntem credincioși și serioși în lucrurile mărunte, ne pregăm să fim la fel și în provocările mari ale vieții.

Dragostea nu caută folosul său!

Resursă adăugată de , în data de 6 mai, 2020.

În capitolul 22 din Matei, un fariseu îl întreabă pe Hristos care e cea mai mare poruncă, iar binecunoscutul răspuns este „Să iubeşti pe Domnul Dumnezeul tău cu toată inima ta, cu tot sufletul tău şi cu tot cugetul tău.”. Acolo nu se află niciun „pentru că”, deși avem infinite motive pentru care să-L adorăm, ci Isus spune scurt și la obiect „Să iubești pe Domnul”. Ce tare e Dumnezeu, nu?